top of page

ZUBATÝ BLOG

VAŠE ZÁŽITKY Z TRASY

pozadí web.png
20211016_124004.jpg

#12 ODVRÁCENÁ STRANA JIZEREK

Michal Kadeřábek: I s prasklým camelbakem se dá utéct

Na prvním zubu jsem zjistil, že mi z mého 18 let starého camelbaku teče voda přímo na záda, pročež jsem všechnu zbývající radši rovnou vypil. Drop bagy jsem nikde neměl, tak mi nezbývalo než pít čistou vodu z hor

pozadí web.png
18CC62A7-E7CA-4A0F-9DD8-4672D6D8EEF3_edited.jpg

#11 ZUBATÁ CHCE, ALE NEKOUSNE

Filip Maryško: Šel jsem to jen okouknout

Blíží se Bartlova bouda a dropbag v lese. Je tam. Půl litru kofoly naliju do kelímku a zbytek exnu. Rychle doplním vodu, ionťák, do kapsy otevřené balení korbáčiků a jdu dál. Jestli na něco není čas, tak na zastavování. Cokoliv je lepší dělat aspoň v chůzi. 

pozadí web.png
KV6 TOP.jpg

ZUBATÁ: MOJE PRVNÍ ULTRA

Michal Krym: Po hlavě do vody

Zvedáme se, a pomalu vyrážíme.

Na posledním zubu už je zubatá nemilosrdná a začne z našeho náskoku pomaličku ukusovat.

Sápeme se na horu skáčeme po kamenech je to náročné a přitom nádherné, ale jdeme dál.

pozadí web.png
KV5.jpg

ZUBATÁ,
ALE USMĚVAVÁ!

Karel Valenta: Se smíchem přes čtyři zuby

Skáču po schodech na Věžní stezce, tady si prý mám dát pozor, abych zas neplachtil, lehce to ignoruji a makám co to dá. V těchto místech závratným tempem 7 min/km. Takhle to tedy nestihnu. :D Naštěstí brzy přichází pevnější povrch a já roztáčím nohy co to dá. Nechápu kde se to v nich bere, na šedesátém kilometru a jde to i po čtyřech minutách!

pozadí web.png
Photo 19.11.2021 12 53 42 (6).jpg

JAK GARY ROBBINS
NA BARKLEY MARATONU

Filip Brož a Michal Hrabec: Zubatá premiéra s ultramaratonem

V půlce prvního Smrku oba sledujeme čas. Už jsme na trati více než 7 hodin a ještě máme 20 km před sebou. Michalovo koleno se nelepší, spíše naopak. Nechci ho opustit, od začátku je to naše společná akce a výzva. Bez něho bych tu nebyl. 

pozadí web.png
miki 2.jfif

ŠEST TLAP PROTI ZUBATÉ

Lukáš Adámek: V boji
se Zubatou se čtyřnohým bodyguarem

Díky sociálním sítím jsme se o Mikim dozvěděli a hned si ho jeli vyzvednout. Plemeno Mudi jsem si zamiloval a Miki nám každý den dokazuje, jak je vděčný, za druhou šanci, kterou dostal a za nový úžasný život, který žije.

pozadí web.png
Ondra Pátek 2.jpg

KOZLÍ REPORT - JAK SE BĚŽELO MUŽSKÉ FKT

Lukáš Kozlík: nejrychlejší uprchlík před Zubatou

Makám, nabírám vodu z pramene Mládí a taky řvu. Už mě ty kopce serou Odpočítávám poslední výškový metry a vidím rozhlednu. Pár minut odpočinku, dát vědět do světa stav věcí a hurá dolů. Seběh začíná supr příjemnou částí, kde se dá běžet.

pozadí web.png
211447788_167748332075181_8085632082777618583_n.jpg

JAK UTÉCT ZUBATÉ I ZUBATÉ

Michal Černý: Ze špitálu na Smrk

Adrian věděl, jak moc mi na tomhle pokusu záleží. Na termínu i na tom, nenechat se pokousat. První výročí útěku ze spárů tý opravdový zubatý

a útěk před Zubatou, který by pro mě znamenal zadostiučinění. Rozvoz a příprava občerstvovaček je rutina. Mám nacvičeno z května. A déšť je lepší varianta než slunce a teplo. A rozhodně lepší než sníh.

pozadí web.png
received_3070100783224019.jpeg

KTERAKO JSEM SE ZUBATOU VYDAL ZKROTIT

Honza Rudolf: Že to pod 8 hodin nejde?

To uz začínal dobrý pařák, a ačkoliv se vlastně skoro furt šlo v lese, tak jsem si funěl jak prasátko. No, ale jakmile se vylezlo z lesa na hranici s Polskem, tak se mi do zad opřelo slunko a to už mi teda fakt nechutnalo.

pozadí web.png
IMG_20210508_192308_341.jpg

VŠUDE DOBŘE, 

V HLUBOKÁČI NE

ÚPLNĚ NEJLÍP

Lukáš Kekrt: Můj první pokus na Zubaté 

Opět mě přivítaly haldy sněhu a v některých místech jsem po chvíli nad koryty potoků překračoval i dvoumetrové jámy. Objímajíc okolní stromy jak Miloš jsem je nakonec úspěšně překonal. Podařilo se mi dokonce překonat dosavadní rekord a do sněhu zapadnout až po pás.

pozadí web.png
1.jpg

ZKROCENÍ

ZUBATÉ

Lukáš Kekrt: První zářez na pažbě

Po pár kilometrech jsem doklusal ke Spálené hospodě, kde mi hospodská strčila do ruky orosenýho Birella dřív, než jsem si o něj řekl. Zatímco na mě její manžel zíral jak na ducha a dvakrát mi nabídl odvoz, spořádal jsem třetí pytlík bonbónů a vyrazil přes Měděnec na poslední stoupák.

pozadí web.png
IMG_6061.jpg

JAK MĚ CHYTILA ZUBATÁ

Lukáš Kekrt: Zrození zubaté výzvy 

Je mi necelých 25 let. To je dost málo na to, abych si oprávněně připadal jako mladý zobák. Bohatě to ovšem stačí na to, aby mi došla jednoduchá přímá úměra: "čím krásnější místo, tím zarputilejší ochranář". Zástupy cedulí "pozor tetřívek" mi daly dostatečně jasně najevo, že tolik razítek nikdy sbírat nechci.

bottom of page